O kawiarniach

CAVARIOUS to nowa marka, której koncept został stworzony na bazie doświadczeń wypracowanych w innych kawiarniach grupy Baltona. Nazwa powstała przez połączenie słów oznaczających kawę – CAVA oraz różnorodność - VARIOUS. Gościom takie połączenie ma sugerować, że po przekroczeniu progu, zawsze znajdą coś dla siebie, nie tylko w ofercie kaw.
Naszym głównym celem jest zaoferowanie Gościom wyśmienitej kawy w eleganckich i przytulnych wnętrzach. Spokojna atmosfera, stonowane kolory oraz drewniane elementy wystroju sprawiają, że oczekiwanie na dalszą podróż staje się przyjemniejsze.
Zmieniające się pory roku powodują, że również nasze propozycje ulegają zmianom. Sezonowo oferujemy wyjątkowe połączenia smakowe w ofercie herbat i kaw, które wraz z dedykowanym deserem zawsze stanowią mistrzowską kompozycję. Gruszka z imbirem, żurawina i goździki lub czekolada z cynamonem ? Niezawodne, klasyczne i ponadczasowe połączenia, które smakują każdemu.
Mając na uwadze różne potrzeby naszych Gości, przygotowaliśmy szeroką ofertę przekąsek wegetariańskich, wegańskich oraz bezglutenowych.
Przecież CAVARIOUS oznacza różnorodność. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!
Szczegółowa oferta dostępna w zakładce MENU
We wszystkich naszych kawiarniach goście otrzymują kartę lojalnościową, która uprawnia do odbioru 9. kawy gratis po zebraniu 8 stempli. Stempel przyznawany jest za każdy zakup produktów przygotowywanych na miejscu, zawierających kawę lub herbatę. Pełen regulamin akcji dostępny pod linkiem: https://cavarious.pl/wp-content/uploads/2018/04/Regulamin-Karta-Lojalnościowa-CAVARIOUS.pdf
Specjalnie do naszych kawiarni została stworzona prosta, lecz niebanalna mieszkanka składająca się z wyselekcjonowanych odmian brazylijskiej i indyjskiej kawy. Prażenie według indywidualnych potrzeb wydobywa z niej pełnie orzechowych i kakakowych aromatów. Bogate menu dodatków oraz różne warianty mleka, w tym bez laktozy oraz sojowe, umożliwiają stworzenie indywidualnej kompozycji smakowej. Dodając różne metody parzenia kawy, m.in. za pomocą french pressu, aeropressu lub metodą przelewową oraz dedykowane im sezonowe kawy jednorodne, uzyskujemy nieograniczoną liczbę kombinacji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych smakoszy.
Podążając za światowymi trendami w naszej ofercie znalazła się również kawa bezkofeinowa, otrzymywana poprzez wypłukanie kofeiny naturalnymi metodami opartymi na zasadzie osmozy. Podczas tego procesu nie są wykorzystywane czynniki chemiczne, dzięki czemu oferowana przez nas kawa jest łagodniejsza w smaku.